Ateş Kehribar Tesbih

Kehribarın ne kadar güzel ve ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Kehribar çeşitlerinden bir tanesi olan ateş kehribar tesbih, farklı bir tarz arayanlar için alternatif bir seçenektir.

 

Ateş Kehribar Nedir?

Değişik tarzda ve değişik şekillerde yapılabilen ateş kehribar tesbih modelleri, usta ellerde işlenerek hediyelik olarak kullanılmaktadır.Saydam ve çok parlak renk tesbih isteyenlerin seçenekleri arasında bulunması gerekir. Farklı imame ve püsküller ile iyi tasarlandığında muhteşem güzellikte tesbihler ortaya çıkmaktadır.

 

Gerçek Ateş Kehribar Nasıl Anlaşılır?

- Fiyatından

- Suda yüzme özelliğinden

- Yünlü giysilerde elektriklenme yaratır

- Tene değdiğinde acı verir

- Saydam ve şeffaf görünümdedir

- Daha çok canlı kırmızı ve mavi renkleri vardır.

 

Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları

Ateş kehribar tesbih fiyatları da diğer tesbih modellerinde olduğu gibi yapılan işçiliğe göre fiyatları belirlenmektedir. Sıkma kehribar tesbih ile aralarında pek fark bulunmadığından fiyatları da birbirlerine yakındır.

 

Ateş Kehribar İle Sıkma Kehribar Arasındaki Fark Nedir?

Burada çok bilinen bir yanlışa değinmek istiyoruz. Piyasada ateş kehribarın, sıkma kehribardan daha kaliteli olduğu algısı yaratılmıştır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Her iki kehribar grubu da aynı malzemelerden yapılmaktadır. Aralarındaki tek fark, döküm diye tabir ettiğimiz yani imalattan çıktığında renklerin bazılarının saydam olması, bazılarının ise hareli veya renkli olmasıdır. Dökümden çıkan tanelerden saydam olanına ateş kehribar, hareli veya renkli olanlarına ise sıkma kehribar denmektedir.

1 2 3 4 5 6 7 >