Bebek Kehribar Kolye Modelleri


Bebeklerde Şifa Kaynağı Kehribar Kullanımı

Kehribar, doğal, organik fosilleşmiş bir çam reçinedir. Pek çok amaçla kullanıldığı gibi pek çok faydası olduğu da bilinmektedir. En önemli özellikleri ise, ağrı giderme ve bağışıklığı güçlendirmesidir. Bu sebepten ötürü bebek kolye çeşitleri arasına önemli bir yeri vardır.
Ailelerin daha çok bebeklerin diş çıkarma evrelerinde kullandıkları bebek kehribar kolye sayesinde bebekler daha rahat ve daha huzurlu olmaktadır. Avrupa ve uzak doğu ülkelerinde bebekler için daha çok kullanılan, ancak ülkemizde daha yeni yeni kullanılmaya başlanan kehribarın, bebeklerin diş çıkarma ve salya akıtma döneminde faydalı olduğu önerilmektedir.


Kehribar Kolyenin Bebekler İçin Faydaları Nelerdir?

Doğal bir ağrı kesicidir,
Enfeksiyon riskini azaltır,
Diş çıkarmada ağrıyı ve salyayı azaltır,
Kulak ağrılarına da iyi geldiği bebek için önemli faydaları arasındadır. Çevrenizde diş çıkarma döneminde bebeği olan aileler ya da sevdikleriniz varsa bebeklerinde uyku ve huzursuzluk gibi sıkıntıları varsa onlara kehribardan alacağınız hediye bebek kolye ile bu sorunlarını çözmüş olabilirsiniz. En önemli özelliğinin ağrılara iyi geldiği görülünce, diş döneminde bebek için ne kadar yararlı olduğu anlaşılmaktadır. Aksesuar olarak değil, rahatlatmak için kullanılmalıdır.


Kehribar Kolye Bebekler İçin Güvenli Midir?

Bebeğiniz için en güvenli kullanabileceğiniz mücevher kehribardır. Kolyelerinde her boncuk arasına atılan düğüm boğaza kaçmayı engeller. Mutlaka bebeğin yanında olunduğunda yani gözetim altında iken takılmalıdır. Bebek uyurken boynundan çıkarılması daha doğrudur. 4-5 saatlik bir aranın verilmesi etkisini azaltmaz. Güvenle kullanabileceğiniz bir kolyedir. Gündüzleri sürekli takıldığında ve tene temas ettiğinde etkisini gösterdiği görülmektedir. Kehribarın içinde diğer taşlarda bulunan kimyasal maddeler bulunmaz. Bebekler için son derece doğal ve güvenilir bir mücevherdir.

Değişik renklerde ve değişik şekillerde bebek kehribar kolye modelleri tasarlanmıştır. Hazır olarak satılan ya da bebeğe özel tasarlanan çeşitli modeller arasından uygun birini seçerek güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca kehribar kolyesinin statik elektriği toplayarak, bebeği nazar dediğimiz negatif enerji akışından da korumaktadır.