Boynuz Tesbih

Tesbih genelde otuz üç veya katları sayıda boncuktan oluşan, dini sözleri tekrarlamak ya da elde stres atıp oyalanmak için kullanılan halka biçimindeki aksesuardır. Uzmanlarca, sağlığa faydalı oldukları da dile getirilmiştir. Örneğin sinir sistemini düzenlemeye yardımcı oldukları kanıtlanmıştır. Günümüzde iyi bir armağan olarak da kullanılabilecek bu tesbihler, çeşitli taşlardan üretilmektedir. Boynuz tesbih de, bu çeşitlerden biridir ve şık bir hediye olarak düşünülebilir. Bufalo boynuzu, koç boynuzu, gümüş, metal püsküllü, ay-yıldızlı gibi farklı zevklere hitap eden tesbihlere, alışveriş sitelerinden erişmek mümkündür. Tesbihi genelde erkeklerin kullanıldığı düşünülse de, tesbih kullanan kadınların varlığı da azımsanmayacak düzeydedir. Dolayısıyla tesbih üretimi ve satışı yapan mecralar çoğalmıştır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta orijinal malzeme kullanan, müşteri memnuniyetine önem veren, güvenilir sitelerden alış-veriş yapmaktır.

 

Koç Boynuzu Tesbih Fiyatları

Tasarımları farklı olan tesbihlerin elbette ki işçiliği ve kullanılan malzemeleri de farklı olacaktır. Bu nedenler, koç boynuzu tesbih fiyatları da farklılık göstermektedir. Doğal taşlar, özenli işçilik maliyeti yükseltecektir. Bu nedenle boynuz tesbih modelleri esans kokuludur. Bazıları ise özel kutularında satışa sunulur. Bu unsurlar, elbette fiyatı da yükseltecektir. Fakat alışveriş sitelerinin yürüttüğü indirimleri takip etmek, özel günlere has kampanyaları yakalamak, bütçenize katkı sağlayacaktır. Ayrıca çoğu alışveriş sitesi kredi kartına taksit, garanti ve iade imkânı sunmaktadır. Seksen liraya koç boynuzu tesbih alabileceğiniz gibi, bin liraya özel tasarım bir ürün de alabilirsiniz. Bu sizin tercihinize bağlıdır.

 

Boynuz Tesbih Özellikleri

Boynuz tesbihler, gergedan boynuzu, koç boynuzu, bufalo boynuzu, manda boynuzu gibi hayvanların kemiklerinden üretilmektedir. Büyükbaş hayvan kemiklerinden üretildikleri için, tahmin edildiği gibi dayanıklıdırlar. Ayrıca işlemeye elverişli oluşları, boynuz tesbih özelliklerinden bir diğeridir. Boynuz tesbihler uzun ömürlüdür. İpi değiştirilerek tekrar kullanılabilir. Elde çektikçe parlar. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Özellikle bufalo boynuzu tesbihler nispeten daha hafif olduklarından, elde daha rahat çekilirler. Ülkemizde de, boynuz tesbih üretimi yapan birçok usta vardır. Bu tasarımlar dini amaçla kullanıldığı gibi, aksesuar amaçlı da kullanılmaktadır. Boynuz tesbih özellikleri kişilerin zevkine uygun olarak farklılıklar göstermektedir. Özellikle arpa kesim, tesbihe hoş bir görünüm vermektedir. Boynuz tesbihler, sizin için değerli olan dostlarınıza, bir ömür sizi hatırlatacak değerli bir armağan olabilir. Çünkü günlük kullanıma da çok uygunlardır ve karşı taraf kullandıkça, sizi hatırlayacaktır. Hatırlanmak, unutulmamak, çoğu insanın arzusudur. Bu anlamda, koç boynuzu tesbihlerin manevi değerleri de ön plana çıkmaktadır.

¤149.90 KDV Dahil
¤200.00 KDV Dahil
1