Doğal Taş Tesbih Modelleri

Doğal taşların insan hayatındaki etkileri bilinmeye başlandığı andan itibaren, hem aksesuar hem de şifa olarak kullanılmaya başlanmıştır. Doğal taşların pozitif etkilerine inanan insanlar, bunları üzerlerinde bulundurmaktadırlar. Bu doğal taş tesbihler günümüzde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bunların en önemlisi de doğal taştan yapılan tesbihlerdir.

Doğal taş tesbihlerinde kullanılan taşlar hangileridir?

Sedef, akik, oniks, ametist, kaplan gözü, mercan, lal, lapis, kalsit, firuze, inci, kuvars, jasper, safir gibi taşlar kullanılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, doğal taşların işlenişinin kolaylaşması, doğal taştan yapılan tesbihlerin günümüzde çok rağbet görmesini sağlamıştır. Bu tesbihlerin yapımında kullanılan taşlar farklı olmasını sağlar. Ancak doğal taştan yapılan tesbihlerin yerini doldurmak zordur. Bu nedenle doğal taş tesbih fiyatları oldukça pahalıdır. Büyüklüğüne, şekline ve kullanılan malzemeye göre maliyeti de o kadar artmaktadır. Zaman içerisinde pek çok kültürde kullanılan bu taşlar, hastalıklarda tedavi amacıyla da kullanılmıştır.

Doğal taş tesbih seçimi nasıl olmalıdır?

Çeşitlerinin fazla olması taklitlerinin doğmasına neden olmuştur. Sahte olanlarla gerçek olanlar meraklıları tarafından ayırt edilmektedir. Herkesin zevkine uygun şekilde kullanılmaktadır. Doğal taş tesbih modelleri herkese hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Farklı renklerde ve farklı biçimlerde birçok seçenek mevcuttur. Görünümü, kullanımı ve şifaları bakımından faydaları bulunmaktadır. Bu taşlar tamamen doğadan elde edilerek hünerli ellerde işlenmektedir. Zahmetli olmasına karşın zevkle ve yaygın bir biçimde tercih edilmektedir. Ayrıca tesbih insanlara psikolojik olarak da bir rahatlama sağlar.

₺299,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
1 2 3 >