Gümüş Tesbih

Gümüş Tesbih denilince Türkiye’de aklınıza gelen ilk marka Elzem Tesbih olduğu için gurur duyuyoruz. Türkiye’de orijinal gümüş tesbih modellerinin tek adresi olan Elzem Tesbih tüm modellerindeki usta işçilikli gümüş tesbih çeşitleri, en uygun fiyat garantisi ve %100 orijinal ürün avantajıyla sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunuyor. Her tarza ve her bütçeye hitap eden ürün çeşitliliğiyle aradığınız tüm tesbih modelleri elzemtesbih.com‘da.

Gümüş Tesbih Çeşitleri ve Özellikleri

Osmanlı dönemine ait en göze çarpan özelliklerden birisi olan tesbih kullanımı dönemin erkek modasını oluşturan ciddi bir aksesuardır. Kullanılan her bir tesbihin hem karakter, hem şifa hem de anlam taşıması açısından farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden özellikle Diriliş Ertuğrul dizisinde dönemi en doğru şekilde yansıtmak için tesbihlere ve tesbih kullanımına ayrı bir özen gösterilmiştir. Hazırlanan her bir gümüş tespih kişiye özel olarak tasarlanırken ayrıca gümüş başlığın şekilleri ve gümüş işleme detayları da kişiye özel olarak tasarlanmaktaydı. Aynı geleneği yaşatmaya devam eden günümüz gerçek tesbih üreticileri bu hizmet anlayışı doğrultusunda ürünlerinden gerçek doğal taşlar kullanmaktadırlar. Böylece hazırlanan tesbih gerçek anlamda işlevini yerine getirmektedir ve kullanıcısına şifa kaynağı olmaktadır.

Gümüş Tesbih Nerden Anlaşılır?

Tesbihlerin erkek modası için yeniden gündeme gelmesiyle birlikte birçok sahte tesbih üreticisi gümüş olmayan ürünler satmaktadırlar. Üstelik gerçek gümüş adı altında sattıkları bu ürünlerden gerçek gümüş fiyatı talep ederek haksız kazanç elde etmektedirler. Özellikle gümüş yüzük tesbih kombinleri çeşitlerinin moda olması ve bir erkek için alınabilecek en iyi hediye olması gümüş de sahtecilik olayının artmasına neden olmaktadır. Kullanıcı bu sahtekarlıklara düşmemek için ise bir kaç küçük test yaparak gümüşün sahte olup olmadığını anlayabilir. Öncelikle gerçek gümüşün rengi parlak olur ve açık gridir. Ancak metal olarak yapılan yüzükler mat olurlar ve açık griden ziyade koyu gri bir renge sahiptir. Ayrıca gerçek gümüş bir kağıt üzerine sürüldüğünde kağıtta siyah bir iz bırakır ancak metal yüzük sadece kağıdı çizer ve herhangi bir lek bırakmaz. Bu yüzden alacağınız hediye için doğru yatırım kararları oluşturmak istiyorsanız bu iki ufak testi yapmanız da fayda var.

Orjinal Gümüş Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Gümüş bir tesbih satın almak istiyorsanız öncelikle bu tesbihin orjinal olup olmadığını test etmek zorundasınız. Aksi takdirde almış olduğunuz tesbih sahte çıkabilir ve ederinin üzerinde bir miktar ödemiş olursunuz. Öncelikle gümüş tesbih satın alacağınız yerde muhakkak kükürt kremi olmak zorundadır. Bu krem ile satıcı gümüş ürünü sizin gözünüzün önünde test etmelidir. Kükürt gümüş ile tepkimeye girer ve sürüldüğü yerin üzerinde iz bırakır. Eğer gümüş tesbih üzerinde belirgin bir iz kalıyor ise bu tesbih gerçek gümüşten yapılmış demektir. Ancak az bir iz bırakıyor ise bu tesbih gümüş katkılı metal bir tesbihtir. Hiç iz bırakmıyor ise tesbih gümüşten yapılmamış demektir. Aynı testi gümüş yüzük tesbih kombinleri için de yapabileceğiniz gibi kremi hem yüzüğe hem de tesbihe sürerek orjinal olup olmadığını test edebilirsiniz.

Gerçek Olmayan Gümüş Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Gerçek olmayan gümüş tesbih fiyatları öncelikle fiyatından anlaşılır. Gümüş metalinin bir para değeri olduğu için bu değerin altında satılan tesbihler gerçek gümüş tesbihler değildir ya da karışım kullanılan yani gümüş ile metalin karıştırılması ile yapılan tesbihlerdir. Fiyatı haricinde bir tesbihin gerçek gümüş olmayan bir tesbih olduğunu anlamak için parlaklık derecesine bakmak gerekir. Gerçek gümüşler parlak olurlarken diğer ürünlerden yapılan tesbihler mat olur ve renkleri koyu gri olur. Ayrıca gerçek gümüş zaman içerisinde kararma yapar. Bu yüzden gümüş tesbihler detarjanlı su ile ya da sabunlu su ile temas etmemelidir. Teması halinde parlaklığını kaybeder ve kararır. Ancak bu kararma gerçekleşmiyor ise ürün sahtedir ve içerisinde gümüş yoktur. Bu yüzden yatırım kararları alırken gerçek bir gümüş tesbihe yatırım yapmak istiyorsanız tesbihi sabunlu suya yatırmanız yeterli olacaktır. On dakika sonra kararma varsa tesbih gerçek gümüştür.

Gümüş Tesbih Nasıl Parlatılır?

Gümüş tesbih parlatmak için tesbihi aldığınız yere giderek ya da herhangi bir gümüş takı satan dükkana giderek tesbihinizin parlatılmasını talep edebilirsiniz. Ancak işlemi evde yapmak istiyorsanız evde bulunan bir kaç malzeme ile rahatlıkla parlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca gümüş yüzük tesbih kombinleri içinde ayı yöntemleri kullanarak tüm kombininizi para vermeden parlatabilirsiniz. Gümüş yüzük için bezin üzerine biraz diş macunu sürerek yüzüğünüzü parlatabilirsiniz. Ayrıca gümüş tesbihiniz içinde aynısını uygulayabilirsiniz. Ancak diş macunu ile silmek vaktinizi alcak gibi geliyor ise biraz sirke ve karbonat da işinizi görecektir. Su dolu bir kabın içerisine sirke ve bir tatlı kaşığı karbonat atarak karıştırın. Ardından gümüş kombininizi içine koyun ve 10 dakika bekledikten sonra yüzük ve tesbihinizi durulayın. Gümüşlerinin parladığı göreceksiniz.

Gümüş Kazaz Örücülüğü Nedir?

Yumuşak gümüş ile kaynak ya da başka herhangi bir işlem uygulamadan sadece örge teknikleri e yöntemleri ile takı ve tesbih oluşturma, tasarlama işlemini yapan kişilere gümüş kazaz örücüsü denir. Bu işlemin kendisine ise gümüş kazaz örücülüğü adı verilmektedir. Özellikle takı ve tesbih sektöründe geleneksel bir uygulama olan bu yöntem tamamen el işçiliğine dayanmaktadır. Bu teknik ile yapılan takılar ve tesbihleri özellikle Diriliş Ertuğrul dizisinde görmek mümkündür ki zaten bu diziden sonra popülaritesi artmıştır. Geleneksel bir yöntem olan bu takı tasarımda top örgüsü tekniği, sürgü tekniği ile balıksırtı örme, ajur tekniği gibi birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Böylece ortaya birbirinden farklı desen ve çeşitde oluşturulmuş gümüş yüzük tesbih kombinleri çıkmaktadır.

Gümüş Tesbih Fiyatları

Gümüş tesbih fiyatları diğer tesbih fiyatlarına nazaran oldukça yüksektir. Ancak bir prestij meselesi olduğu için tesbih fiyatları almak isteyenler için oldukça makul gelmektedir. Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra fiyatların artması ise tamamen ürünlerin yeniden popüler olması ile alakalıdır. Ayrıca fiyat farklılığını ortaya koyan el işçiliği faktörünün de olup olmadığı incelenmelidir. Özellikle her bir tanesinin gümüş kazaz tekniği ile oluşturulduğu tesbihler oldukça maliyetli olabilmektedir. Ancak tesbihin gerçek ederi de ancak bu yüksek fiyatlarla karşılanmaktadır.

Alırken Gümüş Tesbih Fiyatları

Gümüşün gram değerine göre değişiklik gösteren fiyatlar gram değeri düştükçe azalmakta gram değeri arttıkça artmaktadır. Ancak altının çok pahalı olmasından dolayı gümüşe olan yönelim gümüş takı fiyatlarını artırdığı için gümüş tesbih fiyatları da artış göstermektedir. Ayrıca gümüş yüzük tesbih kombinleri de bu artıştan etkilenmektedir ve fiyat listesi buna göre oluşturulmaktadır. Ürünler satılmadan önce tıpkı altında olduğu gibi gram değeri ölçülerek fiyatı hesaplaması yapılır.

Satarken Gümüş Tesbih Fiyatları

Satarken gümüş tesbih fiyatlarının üzerinde gram gümüş fiyatlarının etkisi kadar yapılan işçiliğinde etkisi vardır. Özellikle el emeği tesbihler ve geleneksel yöntem ile hazırlanmış tesbihler fiyat olarak oldukça pahalıdır. Ayrıca Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan tesbihlerin birebir aynıları talep edenler için de popüler bir ürün olmasının fiyat farkı ortaya konulmaktadır.

Gümüş Tesbih Kolay Satılır mı?

Erkek modasının son dönem trend parçası olan gümüş tesbihler özellikle doğum günleri, babalar günü ve sevgililer gününün aranılan parçaları olmaktadır. Özel günler için dikkat çekici bir hediyelik eşya olduğu için ticarete atılmayı düşünenler adına doğru yatırım kararları olarak adlandırılabilir. İster sosyal medya üzerinden ister web sitesi üzerinden isterseniz de kendi dükkanınızdan gümüş tesbih satarak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.