Kehribar Tesbih Modelleri

Öncelikle “ Kehribar Nedir? “ sorusunu cevaplayalım. Kehribar; milyonlarca yıl öncesindeki ölü ağaçların fosilleşmiş bir reçinesidir. Öyle ki; tarih öncesi yaşamış canlıların ( böceklerin ) kalıntılarını içerisinde taşımaktadır. İnsanların yüzyıllardır süregelen denizlerden, bataklıklardan ve akarsulardan topladıkları bu fosiller, doğanın insanlığa bir armağanıdır. Fosilleşmiş reçinelerin, ustaların elinden özenle geçirilerek tesbih haline getirilmesi; hem sağlık hem de stres atmak açısından insanlar tarafından vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Kehribar tesbihler içerisinde en kıymetli olanı fosilli kehribar tesbihler kategorisidir. İçerisinde ne kadar çok fosilleşmiş böcek barındırırsa, kehribar tesbihin değeri de o kadar artmaktadır.

Kehribar Tesbih Çeşitleri

Teşkili; yani oluşumu milyonlarca yıl süren kehribar tesbih modelleri, halk arasında en yaygın olarak kullanılan tesbih modelleri; damla kehribar tesbih, has kehribar tesbih, ateş kehribar tesbih, sıkma kehribar tesbih ve toz kehribar tesbih yani pres kehribar tesbih modelleridir.

Kehribar Tesbih Fiyatları ve Kehribar Kolye Faydaları

Kehribar tesbih fiyatları, kullanılan malzemeye, işçiliğe ve gümüş püskülüne göre değişkenlik göstermektedir. Kehribar tesbih modellerinin en sevilen özelliği çektikçe renk koyulaşmasıdır. Günümüzde kehribar çoğunlukla; tesbih, kolye ve çeşitli süs eşyaları yapımında kullanılmaktadır. Eski romada kehribar, boğmaca hastalığına karşın tedavi olarak kullanılıyordu. Buna nazaran Çinliler ise akıl hastası kişilerin tedavisinde kullanarak, bu kişilere kehribarın faydalı geldiğini gözlemlemiştir. Almanlar ise kehribarı ufak parçalar haline getirerek kehribar kolye, kehribar bileklik yaparak bebeklerin diş çıkartmasında acısız olarak çıkarttığını gözlemlemişlerdir. Bir diğer adıyla da “amber” olarak bilinen kehribar, günümüzde; sinir hastalıklarına iyi gelmesi, eklem ağrıları azaltmada yardımcı olması, bağışıklık güçlendirmesi ve ruhsal olarak kişiye kendini daha iyi hissettirmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca kehribarın, kalp krizi riskini de önemli ölçüde azalttığı yapılan araştırmalar sonucunda belirtilmiştir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 33 >