Oltu Taşı Tesbih

Tesbih deyince insanların çoğunun aklına, oltu taşı gelir. Çünkü oltu taşı, ülkemizde çıkarılan madenlerden biridir ve takı sektöründe yoğun olarak kullanılır. Oltu taşı tesbih, tesbih severlerin, tercih edecekleri çeşitlerin başında gelir. Oltu taşı kolay işlenebilir yapıdadır. Bu nedenle kişiye özel tasarlanması kolaydır. Oltu taşı tesbihlerini sade biçimde kullanabileceğiniz gibi, isme özel olarak da sipariş edebilirsiniz. İnsanların genel beğenisini kazanmış olan bu yarı değerli taş, tesbih hediye ederken de işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü birçok biçimde tasarlanabilen bu oltu taşı tesbihlerin, kişiye özel hale getirilmesi hiç de zor olmayacaktır. Oltu taşları, farklı tasarımlara imkân sunar. Kolay işlenebilir dokusu üzerine işlenen modeller, her türlü beğeniye hitap eder. İlk çıkarıldığında yumuşak olan oltu taşı, hava ile temas edip işlendikten sonra sertleşir ve kullanıldıkça parlar. Bu yumuşak doku ve parlama, tesbih kullanıcılarının hoşuna gidecektir. Yine de bu tesbih tanelerinin kırılmaması için, tesbihi dikkatli kullanmak gerekir. Ayrıca, tesbih koleksiyonerleri, koleksiyonlarında muhakkak oltu taşı tesbihe yer verirler.

 

Oltu Taşı Tesbih Fiyatları

Oltu taşı tesbih fiyatları, tasarımlarına göre farklılık gösterir. Çok pahalı bir ürün olduğu söylenemez. Kullanım alanının geniş olması nedeniyle, alışveriş sitelerinde kendine çokça yer bulur. Kullanıcılar, uygun fiyatlar ve bedava kargo seçenekleri ile, oltu taşı tesbih sahibi olabilirler. Kullanılan taşların büyüklüğü, işçilik süresi, yine kullanılan metallerin maliyeti de, fiyatlandırmada önemlidir. Bu denli üretimi olan oltu taşı tesbihi içinde her tesbih sever, kendi gelirine göre olanı kolayca bulacaktır. Bir diğer dikkat edilecek nokta, oltu taşının sahte olmamasıdır. Bu alanda da kötü niyetli kişilerce, sahtekârlıklar yapılmaktadır. Oltu taşının özelliklerini öğrenip araştırma yapmak, yararlı olacaktır.

 

Oltu Taşı

Oltu taşı, çıkarıldığı Oltu ilçesinden ismini alan yarı değerli bir taştır. Ağaç kalıntılarının zamanla fosilleşmesi ile oluşur. Erzurum’da çıkarılmakta ve ülke içinde ticareti yapılmaktadır. Genellikle siyah renktedirler. Bazı kişilerce kehribara benzetilir. Bu nedenle oltu taşına, karakehribar taşı diyenlere de rastlanır. Sadece siyah renkte değildirler. Yeşil ve kahverengi de olabilirler. Erzurum dışında, Rusya’da da çıkarılır. Ülkemizde çıkarılan oltu taşı, daha değerli kabul edilmektedir. Kolay işlenebilir olması yüzük, küpe, bilezik gibi takılarda bolca kullanılmasının sebebidir. Oltu taşının sağlığa faydaları da bilinmektedir. Vücuttaki elektriği atması sebebiyle stresi azaltır ve depresyon tedavisine yardımcı olur. Astım, guatr ve tiroit rahatsızlıklarında da kullanılır. İyi bir aksesuar olduğu gibi, sağlıklı bir taştır.

¤2,500.00 KDV Dahil
¤3,250.00 KDV Dahil
1