Sultan Taşı Tesbih

Zultanit taşının dilimizdeki karşılığı, Sultan taşıdır. Sultan taşı, içinde yedi rengi de barındıran ve geri yansıtan çok değerli bir taştır. Bu taş dünyada, Turkısh Diaspor olarak da adlandırılır. Milas’ta çıkarılmaktadır. Yer altından nazikçe çıkarılır. Birkaç alet yardımıyla kullanıma hazır hale getirilir. İşlenmesine bile gerek yoktur. Sağladığı kolaylıklar ve görüntü güzelliği nedeniyle, tesbih üretiminde de kullanılır. Arpa ve küre kesim taneler, tercih edilen sultan taşı tesbih modellerindendir. Bu doğal taşın sağlığa faydalı olduğu düşünülmektedir. Bu doğal taşın diğer birçok doğal taş gibi negatif enerjiyi azalttığına, nazara karşı koruduğuna, ruha dinginlik ve cesaret verdiğine, motivasyonu artırdığına inanılır. Doğanın gücü, bu güzel taşta da etkisini göstermektedir.

 

Sultan Taşı Tesbih Fiyatları

Sultan taşı tesbih fiyatları, diğer tesbih çeşitlerinde olduğu gibi farklılıklar gösterir. Bu tesbihlerden 100- 500 liraya alabileceğiniz gibi, 1500 liraya da alabilirsiniz. Taşın ve işçiliğin kalitesi, elbette fiyatı etkileyecektir. Fakat göz alıcı bir görünüm sağlayan sultan taşı tesbihler, tesbih severlerin elinde bulunmalıdır. Sultan taşı tesbihe sahip olmak isteyen internet kullanıcıları, kapıda ödeme veya taksit seçeneklerini inceleyebilirler. Birçok alış-veriş sitesi iade garantisi vaat etmektedir. Güvenilir ellerden yapılan alışveriş ile kullanışlı bir tesbih satın almak, son derece kolaydır.

 

Zultanit Tesbih

Zultanit taşı, Muğla yakınlarında çıkarılan değerli bir taştır. Ülkemize özgü bu taşın işlenmeye gerek duymadan, keski ile şekillendirilmesi kullanımında artış sağlamıştır. Ziynet ve süs eşyalarının yapımında, revaçta olan taşlardandır. Bu taş daha çok pembe tonlarda çıkarılsa da, renk değiştirme özelliğine sahiptir. Güneş ışığı altında parlar ve bu, göz alıcı bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla zultanit tesbih de, elde çok güzel duran bir aksesuar olacaktır. Doğal yaşama önem verenler için zultanit tesbih, güzel bir seçenektir. Pembe, mor ve yeşil renklere bürünmesiyle etrafına pozitif dalgalar saçan bu tesbihin, sağlığa yararları da vardır. Öncelikle görünümü ile bakan kişide güzel duygular uyandırdığı fark edilebilir. Namaz sonrası tesbih çekerken doğal yollarla beden sağlığına katkı sağlamak, ferahlatıcı olacaktır. Veya sadece o an bizi strese sokan durumdan kurtulmak için tesbih çekerken, renklerin gücü de iyileştirici olacaktır. Yüzükte ve kolyede çok şık duran bu taşlar, kadın tesbih severler için de, ışıltılı bir alternatif oluşturacaktır. Oldukça rağbet gören bu taş, tesbih seçerken de işinizi kolaylaştıracaktır. İyi bir hediyelik olan zultanit tesbihler, farklı modeller ve tasarımlarıyla, sahiplerini beklemektedirler.