Yeni Moda Toz Kehribar Tesbih

Kehribarlar, ağaçların kendini koruma ve tedavi etmesi için ürettiği reçinenin katılaşması sonucunda oluşan bir maddedir. Bu reçine dediğimiz yapı, zaman içinde hayvansal fosillerin birikmesiyle sertleşerek kehribar adı verdiğimiz maddeye dönüşür. Kehribarlar, genel olarak aksesuar ve takı tasarımının yanında en çok da tesbih yapımında kullanılmaktadır. Bu tesbihler son dönemin en çok tercih edilen tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Orijinal Toz Kehribar Tesbih

Tesbih piyasasında çok fazla taklit kehribar taşı vardır. Bunu anlayabilmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri, kızılötesi ışığı altında tesbihe bakmaktır. İçinde bulunan katmanlar gerçek kehribara dalgalı bir renkli yapı kazandırır.

Toz Kehribar Tesbih Fiyatları

Toz kehribarların ana rengi şudur diyebileceğimiz bir model bulunmamaktadır. Çünkü toz kehribar tesbihler ustasının istediği rengi vererek oluşturduğu bir yapıya sahiptir. Genel olarak 256 tane farklı renk tonuna sahiptir. Dolayısıyla toz kehribar tesbih modelleri sınırsız renk seçeneğiyle sizlerle buluşturuyoruz. Kehribarın diğer çeşitleri olan sıkma, ateş ve damla kehribar tesbihlerinin yapımı için kullanılan malzemelerden arta kalan kehribarın tozları, sıkıştırılarak baskılanır. Bu sıkıştırma işlemi sayesinde de tozlar tekrar sertleşerek taş görünümü alır. Bu nedenle toz kehribara pres kehribar tesbih adı da verilmektedir. İçerdiği kimyasal maddeler kehribarla aynı olup, sadece fiziksel görünümünde farklılık bulunur. Bu kategoride aradığınız toz tesbih modelleri farklı renkleri ile sizlere başka hiçbir yerde bulamayacağınız seçenekler sunulmaktadır.

Fosilli Kehribar Tesbih

Fosillerin oluşum süreci milyonlarca yıl aldığı sürdüğü için bu fosillere tesbih tanelerinde rastlamak oldukça güçtür. Ancak toz kehribar tesbihler üretilirken içerisine ölmüş karınca, arı, sinek, böcek gibi canlılar konularak gerçek fosilli kehribar havası verilmektedir. Ucuz ve kaliteli görüntüsüyle toz kehribar tesbih çoğu kişinin ilgi odağıdır.