Gümüş Bayan Kolyeleri

Kolyeler, bayanların daha şık ve güzel görünmesini sağlayan vazgeçilmez aksesuarlardandır. Her geçen gün çeşitli malzemeler kullanılarak yeni bayan kolye modelleri üretilerek satışa sunulmaktadır. Son yıllarda bayanların en çok tercih ettiği kolyelerin arasında bayan gümüş kolye gelmektedir.


Gümüş kolye takarken nelere dikkat etmeliyiz?

Doğal ama pahalı olan gümüşün kullanımı da özenli olmalıdır. Zira kararabilir. Gümüşün kararmasını ve renk koyuluğunun oluşmasına doğada bulunan kükürt tozu neden olmaktadır. Hava ile temas halinde olması, gümüş kolyelerin kullanımında dikkat edilecek en önemli şeydir. Kullanırken kolyeyi saklayabileceğiniz mutlaka bir kutusu olmalıdır. Ayrıca parfüm, aseton gibi maddelerin gümüşe bire bir temasından kaçınılmalıdır.

Bayanlara hediye gümüş kolye alınarak, kıyafetleri ile uyumlu olması sağlanabilir. Teknolojinin de yardımıyla işlenişi kolaylaşan gümüşün, piyasada hem günlük, hem de özel günlerde kullanımı için, çeşitli gümüş kolye modelleri bulunmaktadır.


Kolyenin gerçek gümüşten yapıldığı nasıl anlaşılır?

Her ürünün piyasada sahtelerine rastlamak mümkündür. Gümüşün de sahte yani gümüş kaplamalı olanlarına denk gelinebilir. Gümüş kolyenin üzerinde mutlaka ayar bilgisi baskılı bir şekilde bulunmalıdır. Yoksa sahte gümüştür. Ayrıca gümüş kolyeyi elinize aldığınızda belli bir ağırlığı olmalıdır. Hafif ise yine sahtedir. İlerleyen zamanda gerçek gümüş de kararma olur. Aldığınız kolyede buna da dikkat etmelisiniz. Uzun süre kullanılmak istendiğinde, kararmayı önlemek için hava ile teması kesilmelidir. Buda kolyenin bir kutuda saklanması ile olur.


Gümüş kolye fiyatları

Modellerde kullanılan malzemeye ve emeğe göre değişmektedir. Her zevke ve her keseye uygun modeller ve çeşitler bulmak gümüş de kolaydır. Bazı bölgelerimizde yöresel olan gümüş kolyeler, turistler tarafından oldukça beğenilmektedir.